| anonimbuc21 a întrebat:

Ce șurub se reglează la geometria roti? Atât punte fata și spate

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un atelier mecanic sa-ti faca geometria, pe un banc special.
Asta nu se face „după ureche", mai ales ca pare sa nu ai deloc habar de asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Geometria rotilor se face pe aparate speciale, nu prin reglarea unui surub la roti!

| Flo193 a răspuns:

Salutare,pe față se reglează de la șuruburile bieletelor de direcție, iar pe spate (depinde de la mașina la mașina sau tip de suspensie)ar trebui sa fie ce niste șuruburi excentrice.