| Mario1994 a întrebat:

Ce suv/ crossover imi recomandati pana in 16.000 euro? Sa aiba motor mic, de preferat dupa anul 2014.

33 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nissan qashqai

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un model pentru copii, are motor foarte mic.

| relian a răspuns:

BMW X3, asta e cel mai potrivit, mai bune ca toate, asta da masina, asta da SUV laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eco sport
duster

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vinde bogdan pricope un range rover. De cand se chinuie sa il vanda ca e pe motorina si se vor interzice treptat treptat.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

De care e Range Rover?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Https://www.youtube.com/watch?v=CYxKBcReTOU
asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai raspuns odata la intrebarea ta.Recomand VW Tiguan, BMW X3 sau un Mini Countryman.Nu îi asculta pe toti prostii cu Dacia ca am avut una de la serviciu si in viteza a 3-a trepida masina, e plasticoasa si cand dai de volan, simti ca se rupe cu tot cu masina.In pretul asta nu iei Dacia.E pret de masini PREMIUM.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Te cred si asa nu am de gand sa imi iau Dacia, niciodata nu mi-a placut Dacia. Dacia e Dacia plina de plastic si calitatea e zero. Prefer ceva nemtesc. Mai bine imi iau un Countryman full si e perfect pentru mine. Acum am vazut pe OLX Nissan Qashqai din 2016 la 12k euro cu motor de 1.5 dci. Si mai inca o masina " VW T-cross echipat cu cateva dotari, jante de 18 inch motor de 1.0 tsi 115 CP la 18.000 euro, nou-nout. Merita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Nissan-ul ala merita.In schimb T-cross-ul are motorul slabut.Mai uita-te la Countryman pentru ca intr-adevar merita.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Ori aleg T-cross ori Nissan Qashqai full la pretul asta https://www.olx.ro/oferta/nissan-qashqai-IDc1bzC.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Qashqai-ul ala e ok.Il recomand.Si T-Cross daca gasesti ceva mai dotat merge.

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru Mario1994):

! hmm, daca zici ca e plin de plastic, atunci stii doar modelele vechi ori ai vazut doar modelul de baza. Duster echipat full(scaune piele, nu de plastic cum crezii tu XD, volan piele, clima digitala, navigatie, motor 1.5 dci 120 cp, 4x4, si multe pe langa..., btw, e noua pana la urma).
2. Calitate 0? Esti proasta sme, masinile lor is comfortabile, toate piesele sunt facute de renault( nu mai sunt ca alea de pe 1300 lu` tac-tu ) si le gasesti pretutindeni
3. Countryman cu 450.000 km reali, iar in anunt se prezinta cu 150.000, ba sunt cu dauna totala, carpite, si bagi la bani in ele.
4. Dovada ca esti pitipoanca. Nissanul nu este produs de Renault? Adica are exact acelati motor, sasiu, suspensii(pe scurt toate piesele)cu Dacia
5. VW T-Cross, ce naiba, il iei chel? are doar radio, geamuri electrice fata, ac, si atat. Jante de 18 se pot pune si pe Dacie XD(merg si de 21 daca exista loc in carenaje).
Eu zic sincer, i-a un Duster la un test-drive(e singura optiune cu tractiune 4x4), si sa fie obligatoriu cu dotarii full, o sa te convinga(are si cutie automata)

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Masini premium cu 450.000 km reali ori cu dauna totala, ce naiba. Alt/a cocalar/a. Si nu compara masinile noi dacia cu rabla de dacie din 2006, s-au schimbat mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Думитреску_Джордж_1994):

Zici *i-a un duster* si comentezi tu, copil de 15 ani. Intelege ca Dacia NU e masina! La 20. 000eur iti iei masina de masina nu Dacia. Trebuie sa nu fi intreg la minte sa iei Dacie la 20.000. La banii astia iei BMW X3 2014.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Clar.

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Shitty auto-correct (scuze pentru ca tarziu, nu am mai intrat pe TPU) si in *** cui ii zici copil de 15 ani? Bro, nu stii cine is.

| Mario1994 explică (pentru Думитреску_Джордж_1994):

Nu te mai enerva. happy

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru Mario1994):

Aha, clar, o aparut BMW-u in discutie. Gen ii BMW cu dotari full, in anunt scrie nu bate, nu troscane, 100.000 km, dar a avut total si 500.000 km. Toate rablele din Germania si Anglia le aducem la noi. Da stai, rable ii prost spus, sa le zicem sicrie, deoarece la dauna totala nu se mai pot numi "safe".

Răspuns utilizator avertizat
| 07gabriel07 a răspuns:

Citroen c3 (modelul nou) sau c4 cactus, motor 1.2, sau 1.6 benzina.

| Mario1994 explică (pentru 07gabriel07):

Citroen C3 Aircross? Asta vrei sa zici?

| Zas a răspuns:

Duster 1.3 TCe 130/150 CP

| Mario1994 explică (pentru Zas):

Dar totusi costa peste 20.000 euro. Si e Dacia.

| suntserios a răspuns (pentru Mario1994):

Dar totusi cel mai scump si dotat Duster costa 19500euro Iar cel mai ieftin 13.000 euro. Cifra ta de peste 20.000 e scosa din burta

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mario1994):

Atunci ia-ti un ICS trii, trecut pe la vreo 2 burtosi batrani pana sa il cumperi tu. Ca sa nu fie Dacia, ca Dacia e pentru altii...
La cum injuri, nici de Dacie nu esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Mai ia in calcul si sandero stepway

| Mario1994 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cumpara tu Dacia, iti permiti? Desteptule. Bine ca Dacia e de tine.

| suntserios a răspuns (pentru Mario1994):

Da ce pisi nu te mai primeste la club daca vii cu Dacia?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mario1994):

Am doua care stau degeaba. thinking
Te mai sperie recidivistii? Duro...
Nici sa inghiti sfaturi nu stii.

| Wams a răspuns (pentru Mario1994):

Nu conteaza ca e Dacia, si cei de la Dacia fac masini bune. Sa nu uitam ca fac masini impreuna cu ingineri francezi de la Renault si masinile Renault sunt chiar bune.

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru Mario1994):

Gata, ai ``18.000 euro`` si te dai mare, si pana la urma iei masina in leasing. Isi permite mult mai mult decat tine.

| Lazar_Ana_Maria_1981 a răspuns:

Hyundai ix35 (am avut, super ok, pret calitate)