| anonim_4396 a întrebat:

Ce taxe exista in Romania pentru inmatricularea unei masini second-hand din Germania?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa faci RAR ul
sa faci RCA
si niste taxe mici pentru certificat si inmatriculare pana in 150ron

| nda a răspuns:

RAR, RCA, traducere legalizata a actelor masinii si a contractului de vanzare-cumparare, taxa certificat inmatriculare, masina trebuie impusa la impozit si trebuie sa platesti si numerele care te costa mai mult daca vrei preferentiale. Asta ar trebui sa fie toata cheltuiala pe langa drumurile du-te-vino cu birocratia noastra de toate zilele.