| Num3Ascuns a întrebat:

Ce taxe trebuie sa platesti acum la o masina din cat in cat timp, de ce depind aceste(ex:capacitate)?

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Impozitul o data la un an (in functie de capacitate cilindrica), asigurarea RCA (pe cat doresti tu), taxa de drum si cam atat. thinking

| vader a răspuns:

Pai anual platesti impozit, in functie de capacitatea cilindrica, RCA in functie de capacitatea cilindrica, taxa de drum daca iesi afara din oras. Sunt asiguratori care la RCA tin cont si de varsta pe care o ai si/sau vechimea permisului de conducere ori localitatea in care locuiesti.
ITP se face o data la 2 ani nu conteaza capacitatea cilindrica.