| Xerol a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca mi-a fost luat certificatul masinii pentru folii si cat costa tot? Sau cat costa sa le omologhez?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie să dai jos folia și să mergi la rar pentru constatarea remedierii.
Pentru folie omologată trebuie doar să mergi la un atelier de folii autorizat. Ei îți vor pune folie cu timbre și niște hârtii.
Dar probabil ai avut folie pe față de ai ajuns aici, iar alea nu pot fi legale decât de o transparență foarte mare (nu se observă că ai folie).

| Xerol explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si cat ar costa constatarea la rar?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xerol):

Nu mai știu prețurile lor, vezi pe www.rarom.ro

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu dai foliile jos, mergi la rar sa verifice asta și iei certificatul înapoi

Pe urma daca vrei folii mergi și le pui la în service autorizat