| distrugtot a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a putea circula în românia cu o masina înmatriculata în italia pe numele sorei mele, ce acte trebuie sa am?
Vrea sa cumpere o masina sa o înmatriculeze pe ea acolo în italia si sa circul eu cu ea aici în RO, se renteaza pentru ea sa plateasca acolo toate taxele pe an? si cam cât costa taxele acolo pe an? si ce acte îmi trebuie mie aici de la ea?
Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| MàdàMàdàlina98 a răspuns:

Nu se merita pentru ca taxele aici ( in Italia) sunt oarte mari ca de ex asigurarea cel putin 1.500 de € pe an. mai bine inmatriculeaza masina in bulgaria. succes

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a putea circula cu un autovehicul proprietatea altuia ai 2 variante: 1. Un contract de comodat. 2.O procura speciala. Ambele se pot face la un notar public ori la reprezentantele Romaniei din strainatate (Ambasada ori Consulat). Pe langa aceasta iti mai trebuie actele autoturismui. Numai bine!

| distrugtot explică:

Mare multumire.

| distrugtot explică:

Mersi Ioane...