| GoldenBrau a întrebat:

Ce trebuie sa invat pentru obtinerea pemisului categ. C si CE? Ce curs de legislatie rutiera sa-mi achizitionez(recomandari)? Ce alte sfaturi aveti? Multumesc!

4 răspunsuri:
| donnie112 a răspuns:

Eu am invatat de pe cartea aia rosie, costa in jur de 20 ron, e foarte bunabig grin

| OSC a răspuns:

Trebuie sa stii tot ceea ce cuprinde cat.B dar in plus trebuie sa stii mai multa mecanica si poti sa inveti din cartea de mecanica ce se vinde la toate chioscurile.

| mgtow a răspuns:

Eu am facut chestionare in www.drpciv.ro si e-drpciv.ro apoi am trecut numai bine la examene.

| GoldenBrau explică (pentru donnie112):

Ce carte rosie? sunt mai multe carti rosii