| Ionut321123 a întrebat:

Ce ziceti de anuntu asta http://olx.ro/oferta/vw-polo-impecabil-ID56vDg.html? consuma 6 la suta prin oras cum zice cel care il vinde? multumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E mare pretul. La 1200e trebuie sa gasesti una cel putin la fel de ingrijita (asta pare cam 'trantita' sau cu multi km), cu taxa platita si nerecuperata, direct la proprietar, cu fiscal.
Motoarele astea de 1.0 benzina, da, consuma foarte putin, si trag bine, pentru caroseria aia. In functie de oras, poti sa scoti 6%.
Sa nu iei de 1.4 benzina, alea au motorul prea mare, trag prea puternic pentru stabilitatea lor, si consuma 6.5 extraurban (testat de mine).
O parere personala, evita sa cumperi masini din zona Moldovei. Doar daca gasesti proprietari de treaba e ok, in rest sunt niste samsari flamanzi, cu cazane retusate la penson, in care nu poti avea incredere.
Zone precum Bistrita sau Mures sunt mult mai ok.
Eu de exemplu am luat saptamana trecuta un Opel 1.7 diesel, cu taxa nerecuperata, cu doar 1800 de lei.
Defectele sunt putine si neinsemnate, trebuie inlocuit un prag, avea un bec ars, nu functioneaza un geam din 4 (toate electrice), si era foarte murdara in interior.
Ardelenii sunt oameni de treaba! S-a folosit de masina din 2008, si-a luat alta, si a cautat doar sa ia ceva pe ea, nu sa castige la vanzare.
Moldovenii cumpara masinile pe 'mai nimic', nu fac acte de cumparare, cauta sa le vanda mai departe in profit cat mai mare, si nu ii intereseaza ce se intampla cu actele. Dovada anuntul asta cu Polo, omul nu e proprietar, si incearca s-o vanda mai departe la pret de masina cu unic proprietar.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai aia trebuie vazut la fata locului. De unde sa stim noi?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Masina are cel putin 250.000 km la cum arata.