| TaviTav a întrebat:

Ce ziceti un Golf 4 coupe 1.4 pentru inceput adica prima masina ar fi bunicica?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golf 4 e o masina buna, ca se intretine usor si nu are defecte de fabricatie, insa motorul 1.4 16v e muci. Fara putere, consumul nu e asa mic, si consuma ulei aproape toate. Un motor de 1.6 ar fi mai ok, chiar daca esti incepator, si nici ala nu e prea reusit, dar macar se misca, spre deosebire de 1.4.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Golf 4 = cazan ruginit. Nu vad de ce n-ar fi bun sa dai cu el in toate gardurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea.
Daca te dai peste cap cu ea o sa ramana unica masina.

| Florian20405 a răspuns:

Golf este o masina buna, sport dar si de familie(variant) si nu vorbesc de 1.4 16v,iese din calcul.
Daca esti incepator iti recomand un cazan de logan, chiar daca nu e cine stie ce, adica mnah o sa ai probleme cu rugina si mai multe probleme, e o masina buna de inceput.Dar cea mai buna masina de incepatori este Corsa si logan! Corsa la comfort, rezistenta si putere e peste logan!
Alege si tu golful cand vei avea mai multa experietna! big grin
Bafta!

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Ai si alte optiuni. Golf vezi peste tot.