Întrebare recomandată | 1Mihai1 a întrebat:

Cea mai buna masina la 6000 de €?

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia pe care o gasesti cu cat mai putini km si cel mai bine intretinuta

| Ramses_Back_1999 a răspuns (pentru suntserios):

Nu conteaza cati km are...
Se poate modifica numarul ala...

| dfeel a răspuns:

Cea mai buna masina, indiferent de pret, este aceea care iti va oferi un consum decent si costuri de intretinere cat mai mici. Oricum, lasa cateva detalii in plus pentru ca una e sa vrei o masina cu care sa mergi tu singur la serviciu si alta e sa ai o familie cu 3 copii.

| alin131 a răspuns:

Vw polo 1.4 tdi din 2007 la 3500 euro si pastrezi restul pentru motorina taxe si eventuale reparatii si amenzi.

Iti trebuie masina mica si tdi, motor mic ca sa nu te rupa la taxe si sa mergi cu ea la reprezentanta pentru o verificare generala inainte de cumparare.

E cool sa mergi cu masina si un an sau doi sa nu iti pese daca ai sau nu combustibil pentru ca tu ai partajat banii ca sa iti ajunga pentru toate.

Fi istet!

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Sunt mai multe, depinde de preferințe.audi A6, BMW seria 3, Ford Mondeo, Mercedes e220 sau modele mici, dar noi

| suntserios a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

De ce ar fi un A6 la 6000 euro cea mai buna masina?

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca A6 cu motorul de 2L are un consum foarte bun și ai și lux, este cu mult peste seria 3

| suntserios a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Realizezi ca un A6 la 6000 euro inseamna masina veche de 15 ani si peste 250k km nu?

| 1Mihai1 explică (pentru suntserios):

Trage un ochi pe anunturi, nu e asa.

| 1Mihai1 explică (pentru suntserios):

Acum ar trebui sa ti dau si eu cele sub 250000?

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru suntserios):

De 2002? In niciun caz laughing eu vorbeam de 2006 căci cotețele alea din 2002 valorează 2500€ laughing dacă ai găsi o mașina de 2002 cu 250mii de km te ai putea considera un norocos.un audi, BMW sau Mercedes abia au rodajul făcut la km aia.sunt mașini și de 2014 cu km aia

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Un audi cu 250 mii de km au abia rodajul făcut, dar nenea nu s-a informat laughing asta face diferența dintre un audi, BMW sau Mercedes.calitatea premium a tot ce tine de masina

| suntserios a răspuns (pentru 1Mihai1):

Da, dar sa imi dai si dovada ca sunt reali... ca probabilitatea e mare sa nu fie

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Un audi cu 250 mii de km au abia rodajul făcut, dar nenea nu s-a informat laughing asta face diferența. calitatea premium a tot ce tine de omasina

| RaulMA a răspuns:

Parerea mea este ca un bmw seria 3 ..este perfect. Putere, lux, consum care nu te seaca..Are multe comenzi, are un lux formidabil, motorul toarce.Iar daca iti place adrenalina gen ( Viteza) Te va satisface! Este si o masina spatioasa, numai buna pentru calatori si familie! Nu te va dezamagii!

| suntserios a răspuns (pentru RaulMA):

Il va dezamagi. Un seria 3 la 6000euro inseamna o masina veche de 10 ani si 250.000 km

| Ramses_Back_1999 a răspuns (pentru suntserios):

Si masinile noi...gen 2016 au peste 250.000 km...

| suntserios a răspuns (pentru Ramses_Back_1999):

Un simplu calcul zice ca e cam imposibil fizic... sa faci 250k intr-un an. Ar inseamna zi de zi 700 km, fara nicio pauza

| V1P3RUL a răspuns:

BMW Seria 3 E90. Ai tot ce vrei. Lux, putere, dotari, confort, siguranță, consum foarte bun la diesel, design foarte reușit, motoare grozave!

| farryx a răspuns:

Mazda 6, Audi A4, chiar daca audi are mai multi km.200.000 aproximativ sau putin peste, nu e nici macar o problema pentru ca masina e facuta sa dureze pana la peste 600.000 lejer, mai ales daca ii faci schimburile la timp. la fel si la mazda.

| imibatpisica a răspuns:

Dacia tunata

| Ramses_Back_1999 a răspuns:

Http://prntscr.com/gbo6db
Asta dar, vezi ca e a mea
Nu te atinge de ea :))))

| suntserios a răspuns (pentru Ramses_Back_1999):

Vezi ca tu nici nu prea stii sa citesti anunturile auto
https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GjSvl.html#a3b28110b9

ca ala e doar avansul la preluarea de leasing, si ala fara tva

| Ramses_Back_1999 a răspuns (pentru suntserios):

Aaaaaa...dar eu nu m-am uitat la descriere... laughing)