| Inked99 a întrebat:

Ceau TPU, doresc ca în viitorul apropiat sa îmi cumpăr prima mașină, am domiciliul pe Piatra Neamț, dar locuiesc de ceva vreme in Timișoara și nu stiu prea bine demersurile, care sunt pașii ce trebuie urmați dacă o iau de la persoana fizică dacă mașină e deja înmatriculată sau de la firma/parc auto și e la prima înmatriculare în România, nu știu dacă pot sa îmi scot numere roșii din Timișoara dacă am domiciliul pe Neamț, nu știu cât costa exact numerele roșii, cam cât timp durează înmatricularea unei mașini, care sunt pașii și birocrația, care sunt costurile totale atunci când îți o înmatriculezi mașina sau dacă o cumperi deja înmatriculată și trebuie sa ii fac doar transcrierea, va mulțumesc.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"locuiesc de ceva vreme in Timișoara"

in acte sau doar așa?

"care sunt costurile totale" - te addresezi unei firme de intermediere și rezolvi totul ușor și rapid - inclusiv intrebările tale ciclice

https://www.tpu.ro/......-pasii-si/

| gabicoo a răspuns:

Pentru decapotabila cu doi cai putere nu ai nevoie de acte! Și nici prețul combustibilului nu te va afecta! E bio!

| KR0N5TADT a răspuns:

M-ai pierdut la faza cu "ceau".