| Romocea_Mihaela_Maria_1984 a întrebat:

Chiar asa stiti voi toti care dau spaga iau permisu care nu nici vb.Asa s-a intamplat azi un baiat tinerel a luat permisul pentru ca examinatorul avea treaba cu telefonul nu sa ii spuna ce are de facut.Asta e daca dai spaga ai permis.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dau spaga aia care nu sunt capabili.

| OldSoul a răspuns:

Nu e neaparat o regula.
Cu spaga sau fara spaga daca nu stii sa conduci nu te trece la traseu nimeni, indiferent de cati bani ai da, acum ce e drept, poate ca ignora micile greseli si da, promovezi mai lejer, dar daca esti un pericol public poti sa dai si 2000€ nu te promoveaza nimeni, de ce? E simplu, maine poti sa dai peste ei pe trecerea de pietoni, ca esti pericol public.
Acum ce e drept, sunt feluri si feluri de instructori, sunt unii care te pica daca nu dai spaga, alti nu iau spaga dar nici nu te trec daca nu conduci cat mai aproape de perfectiune, asta e adevarul.

Acum daca tu ai picat traseul asta e, mai incearca, chiar daca conduci tu destul de bine, daca se vede ca esti nesigura pe tine in timpul condusului iarasi te poti trezi ca te pica, pentru ca stie ca intr-o situatie limita te vei pierde, nu vei stii cum sa actionezi iar urmarile pot fi tragice.

| DavidoffUser a răspuns:

Daca si tu ai dat spaga sa treci clasa, nici tu nu stii unde se pune virgula, asa si cu ala, nici el nu stie acum pe ce banda trebuie sa intre si pe care trebuie sa iasa in giratoriu.
Decat sa dai spaga, mai bine il iei pe bune si gata, ca nu te salveaza nimeni cand e sa-i dai aluia la jumate in giratorii sau in intersectii mari.
Eu de exemplu l-am luat pe bune, am si eu orgoliul meu, daca nici un examen auto nu pot sa-l trec, atunci prietena, sar de pe bloc.

| Alexul99 a răspuns:

Cam 1.000 de euro face traseul, si scapi si de alea 3 luni de asteptare laughing.
Acum depinde daca ai sau nu bani, si eu dau de permis acum, dar prefer sa imi pastrez banii pentru masina, pentru ca stiu ca pot sa il iau din prima. Si consider ca oricine poate lua permisul daca isi da un minim de interes.
Bafta la examen.

| Romocea_Mihaela_Maria_1984 explică (pentru Alexul99):

Asa e la noi in Romania traba pile si spaga.Succes la examen.

| Romocea_Mihaela_Maria_1984 explică:

Da hai sa lasam virgula ca nu suntem toti mari profesori aici era vorba despre altceva asa ca mai bine nu corectam si sa ne gandim inainte sa spunem ceva.Ok eu nu dau spaga pentru ca nu mi se pare corect.O zi buna.