| tanasaiosif a întrebat:

Cine a licitat o mașina pe Copart? Cum îți ajunge mașina acasă? Ma refer dacă ai licitat din România in alta țara, cum sunt procedurile? Cât costa? Dau funda

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Masina ajunge pe platforma unei alte masini. Dar de cele mai mute ori, nu merita sa cumperi nimic de afara care iti este livrat in acest fel, fiindca transportul te poate ajunge la multe mii de euro (fiindca platesti un sofer cu o alta masina, dus-intors, la numarul de km parcursi) si de multe ori, nu merita pretul atat de mare, la cat ajunge masina.
O alta varianta este sa optezi pentru "pick up". Adica, sa mergi tu acolo si sa o ridici in persoana, sofand-o inapoi, in tara.