| Burcica_Nicu_1982 a întrebat:

Cine îmi poate da și mie un sfat? Mi-am montat pe mașina un casetofon MP5 cu camera marșarier, camera am legat-o pe becul de la marșarier, totul bine și frumos pană in momentul când pornesc motorul. Dacă calc frana sau dau semnal playerul primește semnal de la cameră, dar asta nu de fiecare data. Când motorul nu este pornit și am doar contactul pus nu face aceste probleme. Cine îmi poate da câteva sfaturi îi mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine duo in servis la un electrician auto de meserie, sa o faca bine, tu esti amator ai legat firele cum ai stiut tu, nu te poti juca cu improvizatii ca face un scurt si poti lua foc cu masina.

| Burcica_Nicu_1982 explică:

Imi poti recomanda altceva?

| Ally02 a răspuns:

Posibil sa ai un contact imperfect. Verifica firul de masa. Este o problema des întâlnită la masinile Dacia și Renault btw.

| Burcica_Nicu_1982 explică (pentru Ally02):

Da mulțumesc. Am sa verific și firul de masă, te voi anunța când o să fac verificarea