| seby8873 a întrebat:

Cine ma poate lamuri cu o chestie dar numai daca stiti exact despre ce e vorba, daca am permis pe categoria A si am scuter sau moped sau ce mai este alea cu A1, A2, AM, am voie sa le conduc sau e nevoie de fiecare categorie in parte pentru 49 cm sau de la 50 in sus ca nu stiu cum se i-a. Mersi mult.

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Poţi, pentru că A1, A2, AM, etc, sunt subcategorii ale lui A, deci tu ai "supracategorie" ca să zic aşa şi poţi conduce subcategoriile respective, dar dacă aveai doar A1 nu puteai conduce motociclete de categoria A.

| 0rlando a răspuns:

Dacă ai A, ești boier pe două roți.
Nu mai ai nevoie de nici un fel de atestat.

| viotedy a răspuns:

Cu categoria A conduci orice moto vrea muschiul tau, ca le include pe toate celelalte.