| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Cineva pe aici care si-a achiziționat un bmw e60 2.0tdi, cu 120k-160k kilometri reali? Ce investitii ati avut la inceput, pe o perioadă de câteva luni, până la un an?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina asa veche cu 120k km?

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru suntserios):

Am văzut pe mobile.de cateva; daca se adevereste ca au km reali ma gandesc sa iau una

| goguPatent a răspuns:

Nu cred ca sunt doua masini second hand de peste 10 ani care sa necesite aceleasi investitii. Unele poate au revizii la zi, altele poate nu au nicio revizie. Totul tine de cum a fost intretinuta masina

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu cred ca exista e60 cu asa km.Am un amic cu E60 2.0 2009 si la ultima revizie a lasat 1400 lei ( placute frana, resoftare, leduri placuta inmatriculare, frana de mana, schimbat ceva la toba de esapament ca vibra prea tare).E60 e masina de lux veche si are costuri mari de intretinere.E60 facute dupa 2007 au motorul N47 ce are probleme grave la distributie(adio motor de se rupe).Iar cele dinainte de 2007 sunt cam vechi dar macar au motorul ok.Sincer as evite orice BMW dupa 2008, sau sa fii pregatit sa ii schimbi lantul preventiv cu cam 4000 lei (se da jos motorul cu totul). Personal mas orienta catre un A4, mercedes C class, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| M1989 a răspuns:

Eu am luat un e90 acum 1 an si imi arata pe tester 280000 km reali. Dar pentru o masina din 2007 adusa din Germania imi pareau putini km. Am facut schimbul de ulei plus filtre si telescoape spate 500€. Si dupa o luna a picat alternatorul alti 300 €. Pana acum nici o alta problema. Si sa nu te gandesti ca.vei gasi masina cu km reali sum 160 mii.