| Ride101 a întrebat:

Comunitatea Moto! Intrebare de novice total, mi-am cumparat prima motocicleta si trebuie sa ii schimb cauciucurile, cum fac? Le cumpar eu? Merg undeva anume si le zic sa le comande ei(magazin moto sau vreun service)? Multumesc mult!
Also daca stiti ceva bun pe Bucuresti ar fi minunat

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te interesezi ce fel de anvelope trebuie, le comanzi de pe internet si te duci la o vulcanizare moto, sa le monteze.
Sau iei legatura cu un service/vulcanizare cu magazin, care iti poate vinde anvelope potrivite, eventual cu precomanda.
Intra in ceva grupuri de motociclisti (pe Facebook) sau vezi daca mai functioneaza forumul motociclism.ro, pentru mai multe sfaturi/ponturi, eventual recomandari de anvelope si vulcanizari.

1 răspuns: