| remetea a întrebat:

Conducere fara carnert?
Salut,

Vreau sa va intreb daca pot conduce o masina de drumurile publice, daca inca nu am primit carnetul, miercuri 17. oct. 2012 am luat orasul, insa nu am primit nici o dovada ca am luat, vreau sa stiu daca pot circiula in lipsa carnetului pe drumurile publice, cu masina de categoria B,

MS

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te sfatuiesc. Chiar daca nu ar fi infractiunea de conducere fara permis tot ar fi contraventia de a nu prezenta actele necesare unui conducator auto, primul fiind permisul. Mai poti astepta cateva zile, pana il primesti. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Vorbeşte cu instructorul şi-ţi spune ce ai de făcut! să ai baftă de permis si fără incidente rutiere!

| valentino52 a răspuns:

Te duci la politie si iti da dovada. Daca nu o ai nu poti sa conduci.

| mira13 a răspuns:

Daca nu ti-ai luat dovada, atunci stai in banca ta si mai ai putina rabdare.stiu si te inteleg ca esti nerabdator