| Eugeniusu a întrebat:

Cred ca s-a dus ceva la clima, adica merge pe cald, dar cand dau pe rece nu simt rece, ci doar ca baga aer. Si dau la maxim de rece sub 18 grade, acolo apare "low"... si degeaba. Si daca dau la automat, la fel baga. Care sa fie problema si cat ma costa? E de mers la mecanic sau electrician?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai verificat ultima data freonul?

| anonimg a răspuns:

Cred că din lipsa freonului. Cam la orice service se poate rezolva, si pretul ar fi în jur de 200 lei (depinde de cât este nevoie).
La mecanic trebuie să mergi.

| parola2018 a răspuns:

Trebuie verificata instalatia la freon si incarcata...