| AlexDorinel a întrebat:

Credeti ca va fi plin de masini electrice prin toamna?

Mai ales ca vine rabla acum, vine si acea "dacia" electrica.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred. Pana nu dispare complet benzina o sa fie flamanzi de motorina dieselgate care au 30 lei pentru un plin pe luna. Poate 2040 sau chiar mai mult va rezista benzina cel putin.

| Catrice a răspuns:

Pfoai nici nu-ți imaginezi, toți romanii o să-și vândă mașinile și o să-și ia electrica, n-or sa ajungă mașinile la cate cereri or sa fiehee hee

| bmb43 a răspuns:

Da! A crescut numărul de mașini electrice cu 8, 57% fata de anul trecut. Marii producători auto nici nu mai fabrica mașini pe combustie. VW plătește deja de doi ani o amenda imensa din cauza emisiilor de carbon produse de autovehiculelor sale. Cei care vor o mașină nouă din fabrica nu prea mai au obtiuni pe combustie deci da!

| suntserios a răspuns (pentru bmb43):

"Marii producători auto nici nu mai fabrica mașini pe combustie"

Un exemplu te rog...