| AlexDorinel a întrebat:

Credeți în asta?

https://gadget.ro/......de-10-ani/

Iar restul de 20% ce sunt? Luxuri de peste 40.000 gen Mercedes GLE, cls etc.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o statistică oficială a DRPCIV, de ce n-ai crede?

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Luxury nu-s alea ce le vezi, ori crezi, ori zic mai stiu si eu care. Vrei sa stii ce vehicule se incadreaza la luxury? Cauti la fabricant.

Ca idee iti spun cateva branduri de care stiu sigur.
-Mercedes clasa E in sus is Luxury, clasa A, B, C nu-s considerate luxury.
-Bmw seria 5 in sus is luxury, clasele inferioare is masini normale.
-AUDI de la A6 in sus luxury,sub trotinete.

Deci despre c e masini luxury vorbesti tu? Ce am arata eu e luat de la fabricant direct,nu ce spunea nea dorel, sau mai stiu eu ce deastia meseriasi, ori reporteri bla bla.

Cand vrei sa afli ceva sigur, mergi la fabricant, cauta pe wikipedia ca idee la Mercedes si vezi ce spune.
La romani orice trotineta, ori masina cu motor de bicicleta este bolid laughing alt cuvant folosit de romani asa aiurea laughing

Deci o masina ce costa peste 40 de mii nu este Luxury asa cum crezi tu, poate fi regular car ori intre.

| Brizbriz a răspuns:

Nu inteleg intrebarea, ai o idee FIXA cu chestii care nu au nici o legatura cu respectivul articol si anume ca, in loc sa vezi evidentul - 20% nu sunt mai vechi de 10 ani, vezi numai masini de lux
si mai vechi de 10 ani pot fi masini de lux, ce crezi tu? ca masinile de lux au fost inventate NUMAI in ultimii 10 ani?!?

| Lucian4 a răspuns:

Da, e o statistica a institutie care inmatriculeaza masinile in Romania. 20% poate fi cam aceleasi marci dar pana in 9. 10 ani, ford, dacia, bmw, vw, citeoen, audi

| Xela90 a răspuns:

Nu cred

| UnOmAnonim a răspuns:

Dacii.winking