| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce produs pot acoperi niste zgarieturi fine de pe caroseria masinii?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru indepartarea zgarieturilor fine gasesti produse speciale in magazinele de piese auto sau la raioanele auto din hypermarketuri (scratch remover), multe pigmentate in functie de culoarea masinii. Pe cutie ai instructiunile si crede-ma ca nu e nicio filosofie. Nu ai nevoie nici de pricepere, nici de unelte speciale, doar o carpa curata.
Daca zgarietura este adanca si a strapuns vopseaua, sa nu te astepti la rezultate spectaculoase.

| covexrobu a răspuns:

Cum ti s-a mai sugerat dai cu pasta de polish. Numai ca ar fi de preferat sa il faci cu o masina de polishat (nu polizor unghiular). Sau daca nu ai posibilitatea aceasta. Atunci cu o carpa de bumbac sa freci bine. Dar sa ti masina la soare sau undeva la caldura ca polishul se aplica la caldura de obicei. Si sa mai ai grija sa si uzi din cand in cand ca altfel risti sa se incalzeasca prea tare si sa arzi vopseaua. Daca crezi ca este prea dificil pentru tine mergi la o spalatorie sau undeva unde sa iti faca asta cineva care se pricepe.

| asko a răspuns:

Cu un polish la o spalatorie

| JustMeFlory a răspuns:

Nu e nevoie neaparat sa le acoperi.Iti trebuie Polish, gasesti la mai toate magazinele mari Carrefour.Iti trebuie un polish abraziv si nul pentru luciu. Dupa ce speli masina cu lichid de vase lasi sa se usuce dupa care aplici cu o carpa de bumbac polishul abraviz, lasi sa se usuce, dupa care ei o carpa de bumbac si freci pana dispar zgarieturile, daca tot nu se duc repeta pana dispar. Apoi aplica polishul pentru luciu. Tata asa facehappy
Succes!

| ciumpalaku a răspuns:

Silicone Glaze e cel mai bun