| gtr2rr3 a întrebat:

Cu ce să curăț bordul/ceasurile/fețele de uși ale mașinii? Nu sunt murdare, dar vreau să le dau un luciu frumos.
Știu ca sunt uleiuri, dar se depune praful si devine lipicios pe degete.
Ce imi recomandați?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Folosesc Zollex de un an, pe bord, ceasuri, fete de usi, si am dat si pe piele pe scaune. Masina a capatat un luciu permanent in acest timp(nu glumesc). De la aspect uscat, la un bord foarte lucios si hidratat in doar un an! Cam o data pe luna am dat, in total 2 sticlute care au costat 20 lei bucata.

| gtr2rr3 explică (pentru Frank51):

De unde pot lua?

| Frank51 a răspuns (pentru gtr2rr3):

Incearca la magazinele de piese si in benzinarii, trebuie sa gasesti, e o sticluta galbena pe care scrie zollex, are si un burete la pachet, apropo fi atent cu aplicarea.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In magazine la produsele de masini gasesti varietati

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru luciu si efect antistatic (anti praf), foloseste spray-uri cu silicon. Dar evita sa dai pe zonele pe care tii mainile (manere, schimbator, volan), ca altfel iti scartaie degetele si dupa ce te dai jos din masina laughing
Un spray cu silicon e 5-10 lei, aplicarea e foarte simpla, si tine undeva la o saptamana. Praful nu prea se prinde, in timpul asta.

| VladutYTB a răspuns:

Otet

| SorinIonutStefaniu a răspuns:

Eu folosesc spirt combinat cu apa