| elyssuca a întrebat:

Cu ce viteza merge un tren?

Răspuns Câştigător
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

In mod normal, viteza lor este între 200 km/h și 300 km/h, dar cea mai mare viteza a atins'o un TGV: 574, 8 km/h. :*

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

In Ro., si cu 15km/h rolling on the floor

| rossi46 a răspuns:

@oaanaa...eu stiu ca in general, trenurile circula cu vreo 120.000 de km la ora. Eu cred ca intrebarea era la modul general si raspunsul lui moonsind23 de exemplu, imi pare unul pertinent. Eu nu stiu cum de te-ai gandit la anumite trenuri, nu stiu cum de ti-ai dat seama din intrebare ca e vorba de viteza maxima dar se pare ca ai gandit corect din moment ce ai luat funda. Oricum asta era intrebare numai pentru tine. Ceilalti s-au chinuit degeaba!

| moonsind23 a răspuns:

Viteza medie a trenurilor (incluzând opririle în staţii), conform rapoartelor CFR din 2004, este:

* 34, 3 km/h pentru trenurile Personale
* 67 km/h pentru trenurile Accelerate
* 85 km/h pentru trenurile Rapide
* 87 km/h pentru trenurile Inter-City

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

110km/h cred ca (maxim)

| anne_7905 a răspuns:

160 km/h