| lorelay1994 a întrebat:

Cu pot scoate urmele de vopsea de pe masina? Masina mea e gri si cineva s-a gandit sa faca schimb de culori se pare. Am gasit niste urme rosii de vospea pe ea dimineata.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pui folie sau revopsit

| cristi202 a răspuns:

Trebuia să acționezi rapid de dimineață cît nu s-au uscat complet vopseaua. Sper sa nu ți se mai întâmple, dar alta data să știi. Cu puțin diluant reușeai să scoți petele. Așa, poate doar cu diluant nitro, cum ti s-au spus. Cu ce șanse, nu știu. Depinde de calitatea vopselei. Daca nu merge așa, munca de chinez bătrîn - iei șmirghel și freci cu atenție fiecare pata pana ce dispare, apoi polish sau lac.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumperi o sticla de diluant nitro, si freci bine cu o carpa. Mai mult ca sigur vopseaua rosie nu este ceva profesional, deci se va lua foarte usor de pe lacul profesional al masinii.
Dupa ce freci cu carpa imbibata in diluant, nu ar strica sa dai cu o pasta de polish pe o laveta, sa redai luciul zonei.

| DaniTDCI a răspuns:

Acetona/diluant/benzina cu o carpa

| Elelei a răspuns:

Nu le poti scoate. Trebuie sa mergi in service, la vopsitorie.
Stiu ca vei avea nevoie de dovada de la politie. Iar acolo, sa le explici de ce ai parcat in loc interzis de ti-a facut cineva pozna asta.

| George_George_1996 a răspuns:

Incearca cu o carpa si benzina