| MariNiculescu a întrebat:

Cum aflu daca cumparatorul a radiat masina pe care i-am vandut-o?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauti pe internet urmatoarele indicii:
1. www.drpciv.ro > vezi daca e disponibil numarul pe care l-a avut masina
2. https://www.aida.info.ro/ro/polite-rca > bagi numarul vechi de inmatriculare, si vezi daca are RCA; apoi bagi seria de sasiu pe care o are masina ce i-ai vandut-o, si vezi daca apare aceeasi polita.
3. www.rarom.ro > bagi seria de sasiu si vezi ce kilometraj mai are masina, ultimele itp-uri (in functie de asta iti dai seama daca circula in tara).

| MariNiculescu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc pentru răspuns?

4 răspunsuri:
| Mad1 a răspuns:

Sa te radiezi de la fisc prima data. Si nu te baza ca se radiaza de la politie automat cand o inmatriculeaza pentru ca sunt tot felul de oameni. Vezi plati amenzile altora de no sa stii cei cu tine. Radiazate si de la politie

| AlexandruSEV a răspuns:

Dai o fuga la drpciv

| MariNiculescu explică (pentru AlexandruSEV):

Da voiam ceva fără drum la DRPCIV. Oricum mulțumesc de raspuns.