| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa invat pentru permis? Ce ma sfatuiti?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe e-drpciv.ro iti faci cont si faci de vreo 2 ori mediul de invatare apoi esti pregatita de examen.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Buna.Nu te lua dupa cei de mai sus.Tu cand dai sala, dai pe calculator pe site-ul lor...drpciv.ro.Cel mai bine faci chestionare multe acolo, unde nu stii raspunsul, pui intrebarea pe google si vei retine.
Eu asa am facut.Am invatat 3 luni, inainte sa dau sala.Nici 5 secunde nu citeam intrebarea ca stiam raspunsul.Noroc.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Sa iti cumperi carte, si sa inveti.
Apoi sa faci chestionare online.
Iti dau eu un site bun :p
http://www.drpciv.ro/info-portal/changeLanguage.do?lang=ro
Iti faci cont, si faci chestionare, sunt exact ca la examen.
Succes, sa-l iei din prima!:))

| iKronstadt a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti creierul! Daca nu-l ai, foloseste banii laughing Apoi, te bat de te caci pe tine, atunci cand imi gresesti in traficwinking Vito!

| sCzKun a răspuns:

Buna si tie, prima data cand studiezi dintr-o carte, te uiti asa in mare, nu tocesti, doar citesti. Pe urma, ce ai inteles doar repeti si ce nu ai inteles rogi pe altcineva sa-ti explice (de exemplu, poate nu ai inteles de ce iti ia permisul pe atata timp pentru ca ai trecut pe culoarea rosie) si vei intelege, nu trebuie sa tocesti, ei iti pun intrebarile in asa fel ca tu sa trebuiasca sa te gandesti, nu iti pun intrebari mecanice.
Succes!

| danny27 a răspuns:

Iti iei legislatia si te apuci de tocit.winking