| gazaru a întrebat:

Cum decurge situația în care eu am făcut școala de soferi în București și am buletinul pe Argeș? Am înțeles ca trebuie sa fac și acolo minim 6 ore pe o mașină. A mai trecut cineva printr-o situație asemănătoare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Faci cateva ore de conducere daca vrei sa te familiarizezi cu circulatia din Pitesti, dar nu exista o obligatie legala.
Doar daca nu reusesti de prima data la proba practica este obligatoriu sa mai faci cel putin 6 ore de conducere, inainte de a sustine a doua oara proba practica.

| gazaru explică (pentru Ioandelasal):

Chestia nasoala este ca eu am început școala din București pe 1 martie și dacă pana atunci nu iau traseul nu mai pot susține traseul după 1 martie nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru gazaru):

N-are nici o legatura inceputul scolii de conducere cu sustinerea examinarii.
Scoala de conducere este valabila timp de 1 an de la DATA TERMINARII si nu de la inceputul scolii. Doar daca nu reusesti obtinerea permisului in acest termen de 1 an va trebui sa reiai totul de la inceput.