| Luci003 a întrebat:

Cum depresez plăcuțele sau cum fac sa se duca pistonasul înapoi(de la plăcuțele de frână) la camion Man (1997) de 7, 5 tone, pe spate

Răspuns Câştigător
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Stiu ca la masina este o presa speciala nu e cine stie ce, 2 placute de fier cu 2 suruburi care se stranga sa impinga pistonul

| Luci003 explică (pentru GabrielDaniel01):

Către interior?

| GabrielDaniel01 a răspuns (pentru Luci003):

Da il impinge fortat inauntru

| Panamax a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

Pe fata merge cu o presa simpla,(o placa de fier cu o gaura filetata si un surub) dar pe spate unde exista si frana de mana lucrurile sunt ceva mai complicate deoarece exista un dispozitiv automat de recuperare al jocului cauzat de uzura.
Se vede treaba ca nu ai schimbat placute pe spate vreodata.
Daca fortezi risti sa faci daune.