| bibi2085 a întrebat:

Cum e mai avantajos in momentul de fata sa cumperi o masina? inmatriculata in romania sau bulgaria. Am pana in 2500 euro si as vrea sa cumpar o masina si chiar nu stiu ce alegere sa fac. ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| bfvhjcv a răspuns:

E cam acelasi lucru.
din bulgaria o iei mai ieftina,dar platesti foarte mult ca sa o inscrii in Romania,pe cand, daca iei o masina din Romania e mai scumpa, si te costa cam cat a costat masina luata din bulgaria si inscrisa in Romania. sper ca ai inteles

3 răspunsuri:
| traceurpkvictor a răspuns:

Din bulgaria e mai ieftin funda?

| yry_5615 a răspuns:

In conditiiile astea optiunile sunt limitate.trebuie sa tii cont de consum, de costul pieselor, de an si mai ales sa fie inmatriculata in Romania automat ai redus o serie de probleme

| bibi2085 explică:

Eu ma gandeam ca daca o cumpar din bulgaria sa o tin inmatriculata pe bg in continuare si nu sa o aduc in ro ca atunci stiu ca e cam aceeasi mancare de peste. dar daca o la pe bg ce riscuri am?