| christian90 a întrebat:

Cum functioneaza inchiderea usilor la o masina si ce lumini se aprind la inchidere/deschidere?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Împingi ușa și gata! Uf, ce greu a fost...
Ce lumini se aprind? Vezi și tu ce mașină ai (că nouă nu ne zici), ce buton ai apăsat pe plafonieră...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Actioneaza toate incuietoarele simultan, cu ajutorul unor motorase electrice, la comanda telecomenzii, sau la deschiderea unei usi principale (cele din fata, sau portbagajul).
Luminile se aprind doar la unele, de obicei sunt avariile, dar pot fi si pozitiile si luminile din interior.
Kit-urile de inchidere aftermarket pot fi legate pe orice, am vazut care claxonau cand le incuiai/descuiai. Eu le legam, de obicei, pe pozitii.