| Stef126 a întrebat:

Cum imi pot da seama ce s-a defectat la un golf 4, nu mai alimenteaza cu motorina. Daca pun motorina in filtru, merge pana se consuma motorima de acolo, dupa care se opreste. Este tot sistemul de alimentare sau doar popma?

Răspuns Câştigător
| tyty_1709 a răspuns:

An rezervor ai o pompa controlata electronic verifica siguranta pompei in tabloul de sigurante al masini vezi pictograma pentru pompa, si cu aerul fals ai turnat motorina in filtru si nu ai strans bine conducta de trecere prin filtru si trage aer fals, sau conducta. furtun fisurat pe reteaua de alimentare verifica

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa traga aer fals sau sa ai infundata conducta de alimentare de la rezervor pana la filtru.Ia la verificat toata instalatia de alimentare.De la rezervor pana la injectoare.

| tyty_1709 a răspuns:

Iti trage aer fals verifica

| Stef126 explică:

Poti sa-mi spui te rog cum pot verifica?

| Stef126 explică:

Cum poti sa-ti dai seama ca e stricata pompa?

| Stef126 explică:

Cum poti sa-ti dai seama ca s-a stricat pompa de alimentare(golf 4)?