| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Cum pot afla detalii despre o masina(an, capacitate motor etc) daca stiu numarul de inmatriculare?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti...

| sierra1 a răspuns:

Sigur există o asemenea bază de date dar nu e accesibilă publicului larg

| relian a răspuns:

Nu afli date despre o masina dupa nr de inmatriculare, afli dupa VIN numarul ala din geam, daca stii despre ce anume vorbesc.Mai poti afla dupa nr anului de fabricatie si model, astea le gaseste la masina pe un stiker acolo la usa la sofer.Deci cunoscand anul de fabricatie si modelul, cauti la fabricant specificatiile si gasesti.mai scrie si pe motor cateodata cam ce capacitate este, deci ai destule la indemana sa gasesti specificatiile la o anume masina.

| NiKu_NïKu_1998_r1lr a răspuns:

Nu poți.