| Ramo02 a întrebat:

Cum pot lua antena de la Skoda Fabia? Vreau sa pun prelata peste ea si ma incurca antena. Are ceva daca iau antena jos?

Răspuns Câştigător
| alin131 a răspuns:

Usb da pentru ca muzica vine de la stick. Radio o sa se auda cu interferente sau mai deloc.

Iisus Hristos te iubeste. Invita-l in inima ta.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca dai jos antena, nu va functiona radio si nici modulatorul USB pentru muzica.

Demontarea se poate face prin dessurubare, cu patentul, cu fierestrau sau prin dezmembrarea masinii big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil se desurubeaza

| sorinake a răspuns:

Grupul VAG (Grupul Volkswagen) folosesc acelasi tip de antena, care se demonteaza prin simpla desfiletare.

Eu spre exemplu la Seatul meu, fiind tot din grupul VAG, o dau jos prin desfiletare. Si din ce am vazut pe net la Skode se procedeaza la fel.

| alin131 a răspuns:

Exista doua tipuri de antena la skoda fabia. Primul model este cel care se desfileteaza si iese si cel de-al doilea care se desfileteaza si se lasa pe spate spre coada masinii.

Desfiletezi in partea dreapta.

Stanga desface, dreapta strange la filetele suruburilor.

Succes,

Iisus Hristos te iubeste.

| Ramo02 explică (pentru alin131):

Radio si usb mai functioneaza fara antena?

| alin131 a răspuns (pentru alin131):

Usb da pentru ca muzica vine de la stick. Radio o sa se auda cu interferente sau mai deloc.

Iisus Hristos te iubeste. Invita-l in inima ta.