| Darkfable a întrebat:

Cum pot sa repar contactul de la instalatie de spalare parbriz? Banuiesc ca pompa merge deoarece la geamul din spate arunca apa iar cand apas contactul, care ar trebui sa actioneze
"stropitoarea"(nu stiu cum ii spune in termeni mecanici) pentru parbriz, nu merge...Cand mergea "stropitoarea", cand apasam contactul pornea si stergatoarele, acum nici stergatoarele nici apa nu arunca pe parbriz si de aceea banuiesc ca ar fi contactul.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E de la releu, trebuie sa-l schimbi cu totu.

| Kreefy a răspuns:

Probabil ti s-a ars motorasul de la pompa, trebuie sa il schimbi cu totul, gasesti pe net la sh. si nu cred ca are vreo legatura cu ala pe spate..si la mine era la fel, si l-am schimbat in fata si dupa mergea