| Andrei199114 a întrebat:

Cum pot scapa de aburirea din far? Nu am spalator de far.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca undeva nu este etans. Ar trebui sa verifici garnitura sau eventual o fisura in el. Iti intra umezeala din atmosfera pe undeva.

| Violleta2022 a răspuns:

Marea majoritate a masinilor au problema asta, cu aburirea farurilor, din cauza condensului, cand este f frig.
Cat priveste despre spalatorul de far, ala se pune doar pe afara si extrem de putine masini il au, fiind un accesoriu non obligatoriu, ca poti sa-ti stergi si singur farurile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Are gaurile de aerisire infundate.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Prin inlocuirea lui cu unul de calitate.
Pe undeva intra apa la el.
Se poate încerca eventual etasarea cu silicon.

| Boy91 a răspuns:

Salut,daca se abureste in interiorul farului s-ar putea sa fie undeva fisurat si uitat-te daca mai ai/nu este bine pus acel capac din plastic sau cauciuc din spatele farului

| IisusHristos a răspuns:

Sparge farul si nu se mai abureste.

| Andrei199114 explică (pentru IisusHristos):

Cel mai bun raspuns 2k17.