| Barzu_Iulian_1999 a întrebat:

Cum se cheama senzorul asta? Asta https://imgur.com/gallery/NLvWHo1

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Este senzor de proximitate, adica un fel de radar care detecteaza obstacolele si distanta pana la ele.
Acel senzor impreuna cu tehnologia de la bord poate tine distanta egala pana la masina din fata in functie Cruise sau poate pune frana singura pana la 30-60 km/h.
Este bine sa-l ai mereu curat ca sa scapi de alarmele false.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici macar nu ai precizat modelul masinii. Masinile banale au acolo senzor de temperatura, dar asta pe care l-ai pozat tu, e posibil sa fie radar care detecteaza obstacolele si franeaza in locul soferului. La Mercedes e integrat in logo-ul din grila radiatorului.

| OldSoul a răspuns:

Distronic.

| Barzu_Iulian_1999 explică:

Este un bmw seria 5 e60 2008