| anonim_4396 a întrebat:

Cum se executa corect schimbarea direcției spre stanga dar spre dreapta? Eu stiu ca la stanga pe lângă ax iar la dreapta pe lângă bordura. Însă uneori cand trebuie sa fac dreapta instructorul imi zice sa ma dau mai in stanga adica lângă ax...ma lămuriți va rog?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe langa bordura se ia, da nici sa te sui pe bordura nu e bine

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Instructorul iti zice sa te dai mai pe stânga cand virezi dreapta ca sa ai spațiu mai mare de manevra. Si la fel si cand faci stanga, tot de bordura trebuie sa te apropii