| Sufletel92 a întrebat:

Cum se invata mai usor pentru permisul auto?

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai bine este sa inveti legislatia rutiera, apoi poti sa treci la chestionare. Formezi chestionare auto pe net si ai posibilitatea sa intri in ritmul si febra unui examen auto.

| covexrobu a răspuns:

@meDeea nu se mai de examenul cu poltistul de cativa ani. Poarta haine asemanatoare cu ale politiei romane dar el este lucrator la SRPCIV.
Daca aveai putina rabdare si dadeai un search la intrebari cu siguranta gaseai mai multe postari ale mele din care gaseai adresa mea de e-mail si puteai sa imi ceri.
Dar acum am simplificat totul. Uite aici ceva din care poti sa inveti usor pentru permis. Bafta la examen si drumuri bune.
http://fbx.ro/c3mysx6r6ho7igmb

| dink08 a răspuns:

Citesti o data, de doua ori cartea si dupa aia chestionare la greu. Bafta!

| Madalin a răspuns:

Fa si tu chiestionare daca vrei e mai usor asa. faci chiestionare auto si la examen o sa iti fie mai usor pentru ca o sa mai fie si intrebari pe care sunt in chiestionare.big grin funda plzz.

| jonny_7794 a răspuns:

Eu am invatat scrisu ala cu rosu si cu verde sau cu ce culoare e, scrisu ala pe diagoanala ceva legat de puncte penalizare, si indicatoarele...bafta

| Zamfir_2974 a răspuns:

Facand sex

| Sofer a răspuns:

Faci chestionare auto si parcurgi mai intai mediul de invatare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica sa se invete mai usor? Oricum ai da-o, e greu happy Mai ales trebuie sa te duca capu` sa conduci ca mai vezi pe la t. v femei care provoaca accidente ca sunt proaste si au dat spaga la traseu happy Mari soferitze ce sunt ele.

Ia-ti o carte de aia cu chestionare si fa-o de 2x cum a facut-o prietenul meu + orele de sofat + testele online speciale pentru asa ceva de la politie.

Daca iti face prea multe reprosuri si crezi ca nu te descurci, poate ar fi mai bine sa nu mai continui pentru ca dai banii degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu am pus foarte mult accent pe carte, am citit`o odata si atatbig grin. In schimb am facut foarte multe chestionare dinalea care iti arata si raspunsul corect, si m-am "interesat" de ce am gresit si care era raspunsu` corect, practic invatand din greseli. Am facut si cateva chestionare dinalea exact ca la examen de pe site`ul politiei, trebuie sa iti faci cont.

Eu asa am facut si l-am luat cu 24. Is soferita de 2 luni.

Multa bafta si sa ne ti la curent:*:*:*.

| Hanca_Monica_2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e site ul politiei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta incerc si eu sa afluuhee hee

| suflet ratacit a răspuns:

Eu niciodata nu am citit cartea, am facut vreo 100 de chestionare online, din prima am picat cu 21de puncte si din a 2a l-am luat cu 23.bafta

| Rusu_Madalyna_1993 a răspuns:

Drpciv sunt chestionarele care o sa le dea si la sala de examene