| Daniel86542 a întrebat:

Cum se numesc masinutele alea mici de tot cu 2 locuri,,, cu motor de 49? Cine imi da cele mai multe detalii despre ele funda! de ex. daca iti trebuie permis, cat consuma, etc...

Răspuns Câştigător
| cccristi a răspuns:

Pai sunt mai multe tipuri:axiam, microcar etc. pentru a le conduce trebuie sa ai 16 ani si sa faci un curs de legislatie. sunt pe motorina au vreo 5 cai putere si pretul poate ajunge pana la 4000 de euro second hand.depinde de anul fabricatiei.eu nu cred ca se merita sa iti iei una pantru ca cu banii aia faci scoala de soferi si iti iei si un golf3 sau o pisicuta fara probleme happy

6 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Pot fi ATV-urile. Permis trebuie la peste 49cmc.

| Nokitochikushi a răspuns:

Nu ai sa gasesti tu in viata mea.masina cu 49 cc laughing
este smart, o masina cu un dizine frumos si mai sunt si alea care merge doar cu atestat tot 2 locuri
si are 800 cmc si de la 7 pana la 10 max cp happy

| nonny50 a răspuns:

Smart?

| cristinna23 a răspuns:

Cabriolet? decapotabila?

| Ionyk13 a răspuns:

Smart-urile cumva?

| mady_9570 a răspuns:

Se numesc microcar, motor 49, adica cat un skuter, daca ai obs au si numere galbene ca scuterele...nu iti trebuie permis decat curs de legislatie si consuma in jur d 3-4%