| TbW a întrebat:

Cum se scoate cutia de viteze de la Dacia 1310 din planetare? Am incercat sa o trag si nu merge.

4 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Răsucește de planetare până ai sa vezi o gaură cu un bolț, pui un cui sau ceva asemănător din metal si bati in cuiul respectiv până iese bolțul ce fixează planetara

| TbW explică (pentru GouDidodino):

Se potriveste cutia de Dacia 1310 cu motor 1.3 pe un papuc 1.6 tractiune fata?

| GouDidodino a răspuns (pentru TbW):

Nu stiu

| mgtow a răspuns:

Nu esti mecanic si faci mai multa paguba. Banii economisiti in reparatii duc la pagube mecanice mai mari daca iti bagi mana fara cunostinta de cauza