| DaltonCastle a întrebat:

Cum trebuie plătită școala de șoferi? Integral sau nu? Dacă nu plătesc integral pentru prima tranșă alege instructorul cât sa plătesc?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| TheWznd a răspuns:

Ca să faci școala de șoferi, trebuie să achiți o taxă stabilită de fiecare școală.
La început ți se va spune suma totală la care trebuie să ajungi. Ea este fixă, și nu este hotărâtă de instructor.
Dacă se poate plăti doar integral, sau și în rate, ține de politica internă a fiecărei școli.
Dacă se poate plăti în rate (tranșe), vei afla suma pe care trebuie să o plătești pentru fiecare tranșă de la început, în momentul în care semnezi contractul.

Toate aceste informații se trec în contract și nu se pot modifica decât în cazuri speciale, în general doar cu acordum ambelor părți (adică tu și școala).

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate in rate mai ales pentru cei cu salarii mici altfel intrau in faliment multi

| Violleta2022 a răspuns:

Scoala de soferi se plateste integral, inainte.
In general instructorul este un angajat al scolii de soferi si nu el iti ia banii sau stabileste cum platesti, ci patronul ori contabilul firmei.