| DicuiEugenia a întrebat:

Dacă am avut accident(parte vinovata)dar masina nu este pe numele meu, asigurarea va creste doar pe numele pe care este masina sau va creste și pe numele meu ulterior dacă voi avea o mașină pe numele meu în viitor?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Creste pentru proprietarul masinii, din păcate in ro nu se fac asigurari pe sofer

| Syrten a răspuns:

Asigurarea crește pe mașina cu care s-a produs accidentul. Tu când vei avea e ca și cum o iei de la zero.