| eusebiu27 a întrebat:

Dacă am găsit mașina cu ștergătorul ridicat și vreau sa fac plângere dar nu știu cine este cum pot rezolva? Nu este parcat pe locul cuiva sau interzis.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta respectiva nu este infractiune si nici contraventie, altfel ca n-ai de ce sa faci nici un fel de plangere.

| mgtow a răspuns:

Nu rezolvi nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a deteriorat ceva la masina sau pe ce motiv?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fara sa stii tu cine l-a ridicat, nu prea ai sanse sa ti se rezolve plangerea.
Monteaza o camera pe masina.

| Sofer a răspuns:

Ți l-o fi ridicat cineva din plictiseala sau ai deranjat pe cineva. Dacă nu ți-a făcut ceva daune la mașină. Nu ai de ce sa faci plângere.

| christall a răspuns:

Poate ai blocat cumva trecerea. L-ai gasit doar o data sau il gasesti mereu?

| eusebiu27 explică (pentru christall):

Odata

| christall a răspuns (pentru eusebiu27):

Si pentru o data vrei sa faci plangere? Poate au fost niste copii...

| Michaeel a răspuns:

Trebuie sa fie un motiv pentru care avea stergatorul ridicat ca acum nu ți-l ridica din nimic. Sa faci plângere doar ca aveai un ștergător ridicat? Din atâta? laughing

| Paula2018 a răspuns:

Vrei sa faci plangere ca iti era ridicat un stergator? Mama...

| Andresso a răspuns:

Zi-mi unde stai, sa-ti dezumflu roțile.

| Unsfatbun a răspuns:

Poți să faci plângere numai în cazul în care îți lași mașina în parcare cu plată. In mod normal, parcarea cu plată îți oferă și serviciul de pază și protecție. Dar asta in situații excepționale, atunci când îți sparge mașina sau ți-o vandalizează. Altfel te faci de râs dacă te plângi că ți-au ridicat ștergătoarele.
Cel mai probabil, tovarășii tăi știu că ții mult la mașină și ți-au făcut o glumă! Baftă!