| CaramihaiTeo a întrebat:

Dacă am început școala de șoferi cu 3 luni inainte de a face 18 ani, pot da sala pana împlinesc 18 ani daca termin cursurile?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, ambele probe (teoretica si practica) se sustin numai dupa implinirea varstei minime prevazute pentru respectiva categorie, cred ca intrebi de categoria B.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti da niciun examen pana nu ai 18 ani împliniți

| christine99 a răspuns:

Poate poti sa faci scoala, dar nu e posibil sa intri in examen.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai cum sa dai sala inainte de a împlini 18 ani, oricum ar fi traseul este cel mai important pe care trebuie sa il dai, nu ai de ce sa te grăbești sa dai sala mai devreme, pentru ca esti programat la traseu cu 2-3 luni după ce ai dat sala, deci practic nu are rost. Acum de prinde si din ce oras esti. Dacă ești dintr-un oraș mic poti avea norocul sa fii programat mai devreme.