| andreea964 a întrebat:

Daca am luat permisul de conducere cat. B acum 1 an, având în vedere faptul că nu am condus deloc în tot acest timp (nu am avut masina) se mai pot atașa semnele pentru începători? Sau cum se procedează în cazul acesta? Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca doresti le poti atasa, insa nu este obligatoriu.

| Sofer a răspuns:

Da se pot. Iti recomand sa le pui. Rezisti tu un an cu ele.

| christine99 a răspuns:

Eu zic sa le pastrezi ca sa stie ceilalti sa fie mai atenti in jurul tau.

| Ssssmokin a răspuns:

Acele semne se dau jos la un an de la obtinerea permisului de conducere. Insa in cazul tau le mai poti utiliza. Ceilalti conducatori or sa fie(sau nu) mai prudenti in jurul tau din pricina ca esti "incepatoare"

| Username272 a răspuns:

Nu contează dacă ai condus sau nu, tu trebuie sa porti acele semne cat trebuie dupa le dai jos, parca un an sau 2 trebuie cand a trecut acest timp poti sa le dai jos

| Syrten a răspuns:

Vara mea are semnele și are permisul de 4 ani. nu prea conduce că îi este frică. Recomandat este să le ți un an. dar dacă nu ai mai avut mașină poți pune. pui un an pe mașina pe care o conduci