| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Daca am o masina gri, pot sa o colantez negru sau albastru (complet)? E legal? Si daca nu e, ce imi face politia daca ma prinde? Am vazut la unii youtuberi ca si-au colantat masinile alte culori decat in acte.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te duci la rar sa iti modifice culoare in acte e perfect legal

| sofisis a răspuns:

Trebuie sa te duci sa o omologhezi cu noua culoare si sa treaca noua culoare in talon.
Daca te prinde iti ia numerele sau talonul. Ai voie sa colantezi pana la 40% din masina fara repercursiuni.