| alex337 a întrebat:

Dacă am permis de motor până în 250 si am un ninja de 600 pot sa il limitez sa pot sa îl conduc?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are exista permis pentru moto de 250. A2 limiteaza la putere si greutate. Si scrie in lege ca nu poti limita la mai mult de jumatate. Ninja ala cred ca are peste 70kw ca sa poate fi limitat legal

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cum poate fi limitat cuplul?winking laughing tongue

| alex337 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Exista motoare de 125 cu cuplu mai mare decât un ninja keep calm

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alex337):

Alooo, nea Vasile! " am un ninja de 600 pot sa il limitez sa pot sa îl conduc?" ce sa limitezi bhai bazbuzucule? ai fumat ceva!?

| alex337 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Bezmeticule is pe motoare de la 6 ani. cuncurez la etape nationale. doar ca numa ce am facut permisul...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alex337):

Toti ajungem oale si ulcele; chiar si cei mancati de rechini!winking laughing tongue

| Pavell a răspuns:

Din cate am auzit, nu prea e legal cu limitarea