| ionut1alexandru a întrebat:

Daca am permis si conduc masina lui bunicul,care e pe numele lui,dar e ca si masina mea,ce acte imi trebuie sa am la mine daca ma opreste politia?, va rog doar cei care stiu

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Talonul, asigurarea masinii, buletinu tau si permisul de conducere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa talon asigurare buletin si permis mai ai nevoie de o copie de buletin al bunicului tau sau un contract de comodat prin care se specifica faptul ca bunicul tau ti-a dat masina in folosinta ta uite, am raspuns pentru ca si eu sunt in acceeasi situatie uite un exemplu de contract http://legestart.ro/......social.pdf

| MariusF23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca era asa, atunci nu mai puteam nici eu sa conduc masina mea, care e pe numele lui taica-miu din cauza asigurarii prea mari. O dai in penibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusF23):

Eu i-am zis ce fac eu si daca ai vreun raspuns mai bun scrie-l.
O seara bunahappy

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu conduceam masina lu unchimeu si numai cu permisul/buletin m-a identificat. Faza e ca il stia pe celalalt unchi care e sef de politie si m-a lasat impace laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Contractul de comodat daca vrei sa fii 100% legal, copia de buletin a buniculul faci ceva pe ea, ca nu ii pasa nimanui

| Dannyy91 a răspuns:

Permisul de conducere, buletinul, talonul si asigurareawinking

| ChivanMihai a răspuns:

Asigurare.permis.talon