| Richard_Andrew_1997 a întrebat:

Daca am picat sala, trebuie sa mai platesc vreo taxa? Adica am platit taxa de 68 de lei.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa de 68 de lei reprezinta contravaloarea permisului de conducere si pe aceasta o platesti o singura data, inainte de prezentarea la proba teoretica (sala).
De la 1 februarie 2017 nu se mai plateste taxa de examinare, aceasta fiind abrogata prin L.1/2017.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Platesti o taxa de 6 lei denumita si TAXA EXAMEN.

| Alexul99 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic, din cate stiu te poti reprograma peste 16 zile, sau depinde daca la voi in oras se face cu programari.
Doar daca pici traseul trebuie sa mai faci inca 3 sedinte de conducere, care costa undeva la 80 de lei per sedinta.

| ovidium92 a răspuns:

Nu platesti nimic te reprogramezi si atat

| Richard_Andrew_1997 explică (pentru ovidium92):

Pai aia acolo mi-a spus doar sa vin peste 17 zile, trebuia sa ma duc sa-mi mai dea o foaie ceva?